Разлика помеѓу преработките на „Преобразба“

Одземени 96 бајти ,  пред 5 години
изменета категоризација
(изменета категоризација)
{{наводи}}
 
[[Категорија: Германска книжевност]]
[[Категорија: Германски писатели]]
[[Категорија: Литература на германски јазик]]
[[Категорија: Дела на Франц Кафка]]
[[Категорија: Изданија на Темплум]]
[[Категорија:Франц Кафка]]