3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1897]] 
|[[Греам Грин]] — англиски [[писател]] (р. 1904).
|-
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Надежда Петровиќ]] — српска сликарка.
|-
|}