Разлика помеѓу преработките на „Данте Алигиери“

Одземени 10 бајти ,  пред 5 години
Замена на Image:Dante_alighieri.jpg со Image:Dante.png (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:commons::File:Dante.pn
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Замена на Image:Dante_alighieri.jpg со Image:Dante.png (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:commons::File:Dante.pn)
{{Инфокутија за писател
| name = Данте Алигиери
| image = Dante alighieri.jpgpng
| imagesize = 199px
| caption = Портрет