Разлика помеѓу преработките на „Турска Супер лига“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија фудбалска лига
| име = Супер лига
| лого = [[Податотека:SporTotoSuperLigLogo.png|120px200px]]
| pixels = 150
| земја = {{flagicon|Турција}} [[Турција]]