Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

дополнување
с
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1791]] 
|[[Волфганг Амадеус Моцарт]] — голем австриски [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1926]] 
|[[Клод Моне]] — француски [[сликар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2013]]