Разлика помеѓу преработките на „Хендрик Аверкамп“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Аверкамп, Хендрик}}
[[Категорија:Пејзажни уметници]]
[[Категорија:Сликари од златното време на холандијаХоландија]]
[[Категорија:Луѓе од Амстердам]]
[[Категорија:Родени во 1585 година]]