Разлика помеѓу преработките на „Уругвај на Олимписките игри“

нема опис на уредувањето
 
! Вкупно !! 2 !! 2 !! 6 !! 10
|}
 
{{Земји-учеснички на Олимписки игри}}
 
[[Категорија:Земјите на Олимписките игри]]
[[Категорија:Уругвај на Олимписките игри| ]]