Пролин: Разлика помеѓу преработките

Одземени 13 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
{{Аминокиселини}}
 
[[Категорија:Органски соединенијаАминокиселини]]