Разлика помеѓу преработките на „Сатоши Омура“

Додадени 4 бајти ,  пред 5 години
с
КМ: Категорија:Добитници на Нобелова награда за физиологија или медицина → [[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за физи...
с
с (КМ: Категорија:Добитници на Нобелова награда за физиологија или медицина → [[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за физи...)
[[Категорија:Родени во 1935 година]]
[[Категорија:Јапонски нобеловци]]
[[Категорија:Добитници на НобеловаНобеловата награда за физиологија или медицина]]