Разлика помеѓу преработките на „Мион“

Додадени 102 бајти ,  пред 5 години
 
{{subatomic particle|antimuon}} → {{subatomic particle|positron|link = yes}} + {{subatomic particle|electron neutrino}} + {{subatomic particle|muon antineutrino}}
[[Податотека:Abradav.JPG|alt=Мион распаѓање|thumb|Мион распаѓање]]
 
Средниот животен век на, τ = 1 / Γ, (позитивен) Mион е (2,1969811 ± 0,0000022) μs.
 
31

уредување