Разлика помеѓу преработките на „Мион“

Одземени 2 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| name = Мион
| image = [[Image:Moon's shadow in muons.gif|248px]]
| caption = Космичката сенакасенка на Месечината, забележана преку секундарните миони создадени од космичките зраци во атмосферата, и забележани 700 метри под земјата, од страна на детекеторот [[Судан II]]
| num_types =
| composition = [[Елементарна честичка]]