Разлика помеѓу преработките на „Мион“

Додадени 6.245 бајти ,  пред 4 години
Создадена страница со: = Мион = Мион е полнеж од -1 e и спин од 1/2, но со многу поголема маса (105.7 MeV / C2). Тој е кла...
(Создадена страница со: = Мион = Мион е полнеж од -1 e и спин од 1/2, но со многу поголема маса (105.7 MeV / C2). Тој е кла...)
(нема разлика)
31

уредување