Разлика помеѓу преработките на „Сара Ристовска“

Додадени 230 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox handball biography | name = Сара Ристовска | image = <!-- Format: Player Photo.jpg --> | image_size...)
 
 
| death_place =
| nationality =Македонка
| height = 169{{convert|1.69|m|abbr=on}}
| weight = {{convert|57|kg|lb}}
| position =Десно крило
| nickname =
| currentclub ={{flagicon|MKD}} [[ЖРК Вардар]]
| clubnumber =91
| youthyears =
| youthclubs =
| years =–2015<br />2015-
| clubs ={{flagicon|MKD}} [[ЖРК Металург]]<br />{{flagicon|MKD}} [[ЖРК Вардар]]
| nationalyears =
| nationalteam =
142

уредувања