Разлика помеѓу преработките на „Втора македонска кошаркарска лига 2014/15“

с
нема опис на уредувањето
с
| сезонскалиста = Список на Прва Лига сезони
| сезонскалистаиме = Втора македонска кошаркарска лига
| предсезонаврска = 2013/14 Втора македонска кошаркарска лига 2013/14
| предсезонагод = 2013/14
| следсезонаврска = 2015/16 Втора македонска кошаркарска лига 2015/16
| следсезонагод = 2015/16
}}