Разлика помеѓу преработките на „Тигар (река)“

Одземени 28 бајти ,  пред 5 години
с
Отстрането уредувањето на 89.205.83.221 (разговор), вратено на последната верзија на KasparBot
с (Отстрането уредувањето на 89.205.83.221 (разговор), вратено на последната верзија на KasparBot)
[[Категорија:Месопотамија]]
[[Категорија:Слив на Шат ел-Араб]]
KFC егејско море