Разлика помеѓу преработките на „Тигар (река)“

Додадени 28 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[Категорија:Месопотамија]]
[[Категорија:Слив на Шат ел-Араб]]
KFC егејско море
Анонимен корисник