Кумички јазик: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 15 години
с
Бот Додава: es:Idioma cumuco
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: {{Инфокутија Јазик |име=Кумиски јазик |изворноиме=Кумык |изговор= ''кумик'' |држави= [[Русија...)
 
с (Бот Додава: es:Idioma cumuco)
[[en:Kumyk language]]
[[eo:Kumika lingvo]]
[[es:Idioma cumuco]]
[[fi:Kumykin kieli]]
[[pt:Língua kumyk]]
[[ru:Кумыкский язык]]
[[fi:Kumykin kieli]]
[[tr:Kumukça]]
916

уредувања