Илјада деветстотини осумдесет и четврта: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[Категорија:Дистописки романи]]
[[Категорија:Политички романи]]
[[Категорија:Научно-фантастичниНаучнофантастични романи]]
[[Категорија:Романи на Џорџ Орвел]]