Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Софија“ (Солун)“

с
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Црква Света Софија (Солун) на Црква „Св. Софија“ (Солун))
[[Категорија:Византиска архитектура]]
[[Категорија:Христијанство во Римскиот Солун]]
[[Категорија:Византиски црквиЦркви во Солун]]
[[Категорија:Грчки православни цркви]]
[[Категорија:Храмови посветени на Света Софија|Солун]]