Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
[[File:Vraneštica Municipality.svg|thumb|right|290px|Карта на општина Вранештица со селските атари.]]
'''Крушица''' е село во [[Општина ВранештицаКичево]], во околината на градот [[Кичево]]. Според пописот од 2002 година, во селото живееле 5 жители.
 
== Географија и местоположба ==