Печ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
сНема опис на уредувањето
|map_caption =
|official_name = Pécs <br /> Печ
|pushpin_map = Унгарија
|pushpin_label_position =
|pushpin_map_caption =