Воздух: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с отстранета Категорија:Хемија; додадена Категорија:Гасови using HotCat
Ред 2:
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:ХемијаГасови]]
[[Категорија:Биологија]]