Разлика помеѓу преработките на „Нано-“

Додадени 53 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
Кога се користи како јазична [[претставка]], поимот сочинува дел од кованица како ''[[нанотехнологија]]'', или со значење на нешто од [[нанометар]]ски размери.
 
== Поврзано ==
* [[SI-претставки]]
 
{{SI-претставки}}