Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Infobox person
|Img_capt = Сергеј Михајлович Брин.
| name = Сергеј МихаиловичМихајлович Брин
| image = Sergey Brin.JPG
| caption =
| birth_name = Сергеј МихаиловичМихајлович Брин<br />{{Lang-ru|Серге́й Миха́йлович Брин}}
| birth_date = {{Birth date and age|1973|08|21|mf=yes}}
| birth_place = Москва, [[Russian Soviet Federative Socialist Republic|RSFSR]], Советски Сојуз