Градината на Синедрионот гробници: Разлика помеѓу преработките

с
(Создадена страница со: {{coord|31|47|58|N|35|13|08|E|region:IL_type:landmark_source:kolossus-hewiki|display=title}} thumb|250px|right| File:V1...)
 
 
 
[[Категорија:ГрадбиЗгради и градби во Ерусалим]]
[[Категорија:Археолошки градби во Ерусалим]]
[[Категорија:Гробници на библиски личности]]