Црква „Св. 40 Маченици“ - Смилковци: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква
|име=Свети 40 Маченици
|слика=40 mladenci (4).JPG
|големина на слика=
|опис=Поглед кон црквата
|епархија=Скопска
|намесништво=Северно скопско