Разлика помеѓу преработките на „Еврејски гробишта Маслинова Гора“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q12404547)
 
[[File:JERUSALEM Mount of Olives Cemetery.JPG|thumb|270px|right|]]
'''Елеонската Гора Еврејските гробишта''' е на гробиштата во [[Ерусалим]]. Тоа е најстарата [[Евреи]] гробишта во светот. Исто така е најголем гробиштата за Евреите. Гробиштата е на [[Маслинова Гора]]. Што се соочува со [[Стариот град на Ерусалим]]. Гробиштата има над 70150.000 гробови.
 
== Галерија ==
245

уредувања