Светилиште на Книгата: Разлика помеѓу преработките

Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
{{commonscat|Shrine of the Book|Shrine of the Book}}
* [http://www.english.imjnet.org.il/HTMLs/article2.aspx?c0=12774&bsp=12666&bss1054=12774 The Shrine of the Book] at the Israel Museum, Jerusalem
* [http://www.imjnet.org.il/htmls/home.aspx The Shrine of the Book] {{he icon}}
* [http://www.imj.org.il The Israel Museum, Jerusalem]
 
 
[[Категорија:Музеи во Ерусалим]]
245

уредувања