Разлика помеѓу преработките на „Кирхофови закони“

нема опис на уредувањето
с
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Постојат неколку '''Кирхофови закони''', сите се именувани според физичарот [[Густав Кирхоф]]:
 
* [[Кирхофови закони за електричнострујното коло]]
* [[Кирхофов закон за топлинското зрачење]]
* [[Кирхофови закони за спектроскопија]]