Разлика помеѓу преработките на „Кирхофови закони“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Disambig)
с
 
* [[Кирхофови закони за електрично коло]]
* [[Кирхофов закон за терморадијацијатоплинското зрачење]]
* [[Кирхофови закони за спектроскопија]]
* [[Кирхофови равенки]]