Разлика помеѓу преработките на „Ерих Фром“

Одземен 1 бајт ,  пред 4 години
Замена на Image:Erich_Fromm_.jpg со Image:Erich_Fromm.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: error in file name).
(Замена на Image:Erich_Fromm_.jpg со Image:Erich_Fromm.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: error in file name).)
[[file:Erich Fromm .jpg|thumb|250px|Erich Fromm]]
'''Ерих Фром''' ({{lang-de|Erich Fromm}}; {{роден на|23|март|1900}} - {{починал на|18|март|1980}}) —истакнат германски [[психоанализа|психоаналитичар]], [[Хуманизам|хуманистички]] [[филозоф]] и [[демократски социјализам|демократски социјалист]].