Чеченија: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Нема опис на уредувањето
| [[Федерални окрузи во Русија|Федерален округ]]: || [[Јужен федерален округ|Јужен]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Површина]]: || 1517.300 км²
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Население]]: || 1.103400.686 ''<small>(2002.)</small>''
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Главен град]]: || [[Грозни]]
Анонимен корисник