Разлика помеѓу преработките на „Централна банка на Иран“

Бришење на "Markazi_bank_Tehran.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Natuur12|Natuur12]
с (fixing dead links)
(Бришење на "Markazi_bank_Tehran.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Natuur12|Natuur12])
|image_1 = CB Approximated Logo.svg
|image_title_1 = Лого
|image_2 = Markazi bank Tehran.jpg
|image_title_2 = Седиштето на банката во Техеран
|headquarters = [[Техеран]], [[Иран]]