Разлика помеѓу преработките на „Нептун“

Додадени 2 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с
| physical_characteristics = yes
| flattening = {{val|0.0171|0.0013}} <!-- calculated from data in ref name="Seidelmann Archinal A'hearn et al. 2007" -->
| equatorial_radius = {{val|24764|15|u=kmкм}}<ref name="Seidelmann Archinal A'hearn et al. 2007"/><ref group=lower-alpha name=1bar>Се однесува на нивото на атмосферскиот притосок од {{convert|1|bar|kPa}}</ref> <br> 3,883 Земји
| polar_radius = {{val|24341|30|u=км}}<ref name="Seidelmann Archinal A'hearn et al. 2007"/><ref group=lower-alpha name=1bar/> <br> 3,829 Земји
| mean_radius = {{val|24622|19|u=км}}<ref name="Seidelmann Archinal A'hearn et al. 2007"/><ref group=lower-alpha name=1bar/>