Разлика помеѓу преработките на „Елементи од група 6“

с
Робот: Исправка на двојни пренасочувања → Група 6 на периодниот систем
с (Робот: Исправка на двојни пренасочувања → VI група на периодниот систем)
с (Робот: Исправка на двојни пренасочувања → Група 6 на периодниот систем)
 
#пренасочување [[VIГрупа група6 на периодниот систем]]
3.967

уредувања