Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Прегледнички кутии за писатели“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{{шаблонска категорија
| type = navbox
| description = Навигациони кутии за [[писател]]и и нивните [[книжевно дело|дела]]
}}
[[Категорија:Навигациони кутии за книжевност|Писатели]]
[[Категорија:Навигациони кутии за личности|Писатели]]