Разлика помеѓу преработките на „Костинци“

Додаден 1 бајт ,  пред 4 години
 
== Општествени установи ==
Во Костинци работат следните општествени установи: +
* [[ОУ „Петре Глигуроски“Глигуровски“ - Костинци]] - основното училиште во кое настава посетуваат 4 ученици,
* здравствен дом - амбуланта,
* пошта
* матична служба
 
== Културни и природни знаменитости ==
;Цркви<ref>{{цитирана книга|last=Јелена Павловска, Наташа Ниќифоровиќ и Огнен Коцевски|title=Карта на верски објекти во Македонија|editor=Валентина Божиновска|publisher=Комисија за односи во верските заедници и религиозните групи|location=Менора - Скопје|date=2011|isbn=978-608-65143-2-7|language=македонски}}</ref>