Разлика помеѓу преработките на „Костинци“

Додадени 460 бајти ,  пред 4 години
 
== Редовни настани ==
* [[Мала Богородица]] (21.09.) - патрониот празник на селската црква посветена на Рождеството на Пресвета Богородица е воедно и селска слава, на која се пречекуваат голем број на гости од селото, околните места, некогашни жители со нивните потомци и роднини.
 
== Личности ==