Разлика помеѓу преработките на „Химна на Русија“

с
нема опис на уредувањето
с
|image_size =
|caption = Ноти и текст на химната.
|prefix = националнаДржавна
|country = {{РУС}}
|composer = [[Александар Василевич Александров]]