Изабел Жефроа: Разлика помеѓу преработките

(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
== Пејачка кариера ==
[[File:Zaz Benoit Simon.JPG|left|thumb]]
Во 2001 година, таа ја започна нејзината пејачка кариера во блуз бендот „Fifty Fingers“ („Педесет прсти“). Таа пееше во музички групи во Angoulême, особено во џез квинтет. Таа стана еден од четирите пејачи на Izar-Adatz (Баскија за „Метеорот“), разноличен бенд составен од шеснаесет луѓе со кои таа беше на турнеи две години, особено во Средно-Пиринејскиот дел и Баскија. Таа работеше во студиото како хорист во Тулуз и настапуваше со многу пејачи, вклучувајќи ги Maeзo, Арт Менго, Владимир Макс, Жан-Пјер Мадер и Серж Геро.
 
2

уредувања