Предлошка:Филм-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
{{asbox
<center><div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Слика:Film reel.svg|30п]]&nbsp;''Оваа статија поврзана со [[филм]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td></tr></table></div></center>
| image = Video-x-generic.svg
[[Категорија:Филмски никулци<noinclude>| </noinclude>]]
| pix = 30
| subject =
| qualifier = за [[филм]]
| category = Никулци за филм
| tempsort =
| name = Шаблон:Филм-никулец
}}
<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за никулци за филм|{{PAGENAME}} ]]
[[Категорија:Шаблони за филм|§]]
 
</noinclude>