Разлика помеѓу преработките на „Леон“

Додадени 5 бајти ,  пред 5 години
Замена на Image:Península_ibérica_1030.svg со Image:Map_Iberian_Peninsula_1030-es.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: [[:commons:COM:FR#reasons|Fi
с
(Замена на Image:Península_ibérica_1030.svg со Image:Map_Iberian_Peninsula_1030-es.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: [[:commons:COM:FR#reasons|Fi)
|image_flag = Leon banner.svg
|image_coat = Kingdom of Leon Arms.svg
|image_map = Península_ibérica_1030Map Iberian Peninsula 1030-es.svg
|image_map_caption = Карта на Кралството Леон во 1030.
|common_languages = [[Латински јазик|Латински]], [[Шпански јазик|Шпански]], [[Галициски јазик|Галициски]] и можеби [[Мозарапски јазик|Мозарапски]].