Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:ЦАР-гео-никулец“

нема опис на уредувањето
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Image:Flag-map of the Central African Republic.svg|33px| ]]</td ><td >''&nbsp;Оваа статија за локација цо [[Централноафриканска Република|Централноафриканската Република]] е [[Wikipedia:Perfect stub article|никулец]]. Можете да ѝ [[Wikipedia:Find or fix a stub|помогнете]] на Википедија со тоа што ќе ја [{{SERVER}}/w/index.php?stub&title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit проширите]''.</td></tr></table></div>
| image = Flag-map of the Central African Republic.png
 
| pix = 40
[[Категорија:Географски никулци за ЦАР]]
| subject =
| qualifier = [[географија на Централноафриканската Република|место]] во [[Централноафриканска Република|Централноафриканската Република]]
[[Категорија:| category = Географски никулци за ЦАР]]
| tempsort =
| name = Шаблон:ЦАР-гео-никулец
}}<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за ЦАР|§]]
</noinclude>