Разлика помеѓу преработките на „Шака самват“

Додадени 8 бајти ,  пред 4 години
с
 
[[Image:Coin of Rudrasena.jpg|thumb|250px|Сребрена монета од владетелот на [[западниот сатрап]] [[Рудрасена I]] (200-222). Оваа монета има датум испишан на позадината со користење на Шака самват на брахмиско писмо: 131 [[Шакова ера]], што соодвестува на 209 година. Монетата е со пречник од 16мм, и тежина од 2,2 грама.]]
 
[[File:Nepal30005a.JPG|thumb|250px|Мохар од Горкхали кралот [[Притви Нарајан Шах]] од 1685 '''Шакова ера''' (1763 година)]]
15

уредувања