Разлика помеѓу преработките на „Јустинијан II“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
 
Ова го означило крајот на [[Ираклиева династија|Ираклиевата династија]].
==Литература==
 
==Литература==
* [[Theophanes the Confessor|Theophanes]], ''Chronographia''.
* {{citation | editor-first = Alexander | editor-last = Kazhdan | editor-link=Alexander Kazhdan | title = [[Oxford Dictionary of Byzantium]] | publisher = Oxford University Press | year = 1991 | isbn = 978-0-19-504652-6}}