Разлика помеѓу преработките на „Алберт Велики“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[Категорија:Христијански светци од 14 век]]
[[Категорија:Христијански теолози]]
[[Категорија:Германски философифилозофи]]
[[Категорија:Германски хемичари]]
[[Категорија:Германски теолози]]