Критериум: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
'''Критериум''' е [[стандард]], [[правило]], [[тест]] или, општо земено, [[упатување|појдовна точка]] во однос на кој може да се донесе оценка или одлука за определен поим или проблем.
 
[[Категорија:ФилософијаФилозофија]]
[[Категорија:Наука]]