Предлошка:Воден сообраќај-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| pix = 25
| subject =
| qualifier = поврзана со [[воден превозсообраќај|водниот сообраќај]]
| category = Никулци за воден превозсообраќај
| tempsort =
| name = Шаблон:Воден превоз-никулец