Предлошка:Воден сообраќај-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Шаблон:Water-transport-stub на Шаблон:Воден превоз-никулец)
сНема опис на уредувањето
{{asbox
<table class="notice metadata plainlinks" id="stub" style="background: transparent;"><tr><td>[[Image:Anchor.svg|25px|]]</td><td>''Оваа статија поврзана со [[воден транспорт]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''</td ></tr ></table >[[Категорија:Никулци за воден сообраќај]]
| image = Anchor.svg
<noinclude>
| pix = 25
[[Категорија:Воден сообраќај|Ψ]]
| subject =
| qualifier = поврзана со [[воден превоз|водниот сообраќај]]
| category = Никулци за воден превоз
| tempsort =
| name = Шаблон:Воден превоз-никулец
}}<noinclude>
 
</noinclude>