Разлика помеѓу преработките на „Хиландар“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[Категорија:Светско наследство во Грција]]
[[Категорија:Цркви од 12 век]]
[[Категорија:Српска Православнаправославна Црквацрква]]
[[Категорија:Византиска архитектура]]